Суббота, 18.05.2024, 16:02
Приветствую Вас Гость | RSS


Головне меню
У вільний час
Форма входу
Статистика

Яндекс цитирования
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Каталог файлов

Главная » Файлы » Інструктивні матеріали » Веденння документації

Як правильно оформити сторінку у класному журналі?
[ Скачать с сервера (60.5 Kb) ] 20.09.2010, 22:06

Як правильно оформити сторінку у класному журналі?

 

·         Обов'язковому оцінюванню підлягають результати вивчен­ня предметів інваріантної частини навчального плану; як правило, оцінюються спецкурси, курси за вибором, нав­чальна практика.

·         Не підлягають оцінюванню факультативи та індивідуальні заняття, проведення яких фіксуються в окремих (спеціаль­них) журналах.

 

Тематичне оцінювання

 

1.       Тематичний бал (ТБ) — бал, що виставляється за фак­тичний рівень навчальних досягнень учнів при вивчен­ні теми (її частини, сукупності тем).

2.       Скорегований тематичний бал (СТБ) — бал, що вистав­ляється за результатами повторного тематичного оцінювання.

3.       Типовими формами тематичного оцінювання за спосо­бом встановлення рівня навчальних досягнень учнів є:

  • усне (опитування, співбесіди тощо);
  • письмове (тестування, диктант, контрольна, експери­ментальна, практична, лабораторна роботи, опис техно­логічного процесу, складання творчого проекту тощо);
  • комп'ютерне тестування. Можливе також поєднання цих форм.

 

Технологія тематичного оцінювання

4.       На початку вивчення теми (частини теми, сукупності тем) вчитель має ознайомити учнів з тривалістю її (їх) вивчення; загальним змістом, кількістю і строками проведення обов'язкових видів робіт (лабораторних, контрольних тощо); з типовими питаннями, що вино­сяться на тематичне оцінювання, прикладами завдань; терміном і формою проведення тематичного оціню­вання, запропонувати список навчальних посібників. Форми і тривалість (не більше 2-х академічних годин) тематичного оцінювання, обсяг і зміст навчального ма­теріалу визначаються вчителем.

5.       Тематичне оцінювання має враховувати всі види нав­чальної діяльності учнів, передбачені навчальними програмами (практичні, контрольні, самостійні, лабо­раторні роботи, твори тощо), про які обов'язково інфор­мує вчитель перед вивченням теми. Тематичний бал виставляється з їх урахуванням. Особливості вистав­лення тематичних балів регламентуються інструктив­но-методичними листами з предметів.

6.       При складанні завдань для тематичного оцінювання вчи­тель повинен орієнтуватися на рівень вимог навчальних програм, Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, у тому числі в старших класах — на рівень за­вдань державної підсумкової атестації з предметів. Кри­терії оцінювання навчальних досягнень учнів з певного предмета є універсальними для всіх профілів навчання.

7.       Тематичне оцінювання, як правило, проводиться у нав­чальний час.

8.       Для оцінювання, що проводиться у письмовій формі (диктанти, контрольні, лабораторні роботи тощо), пе­редбачається наявність зошитів (окремих аркушів), які зберігаються у навчальному закладі до кінця навчаль­ного року. їх мінімальна кількість визначається Мініс­терством освіти і науки України.

9.       Тематичний бал за згодою учня може бути виставле­ний автоматично на основі поточних балів та балів, отриманих ним за виконання всіх обов'язкових виді робіт з урахуванням його активної навчальної діяль­ності при вивченні теми. Тематичний бал, виставлений автоматично, корегуванню не підлягає.

10.   Корегування тематичного балу відбувається, як прави­ло, не пізніше десяти днів після виставлення тематич­ного балу.

11.   Мінімально-достатню кількість тематичних оцінювань з предметів протягом навчального року визначає Міні­стерство освіти і науки України.

12.   Для раціональної організації тематичного оцінювання складається графік його проведення на І та II семест­ри. Упродовж тижня в учня може бути не більше трьох тематичних оцінювань; протягом навчального дня, як правило, — не більше одного. Два тематичних оціню­вання в день можуть бути заплановані виключно для різних за видом навантаження предметів. Наприклад, контрольна робота з алгебри (переважне розумове на­вантаження) і спортивні змагання з фізичної культури (переважне фізичне навантаження).

13.   З метою оптимального використання навчального часу контрольні роботи (діагностичні роботи, директорські контрольні роботи тощо) та інші форми моніторингу навчальних досягнень учнів, що організуються керів­ництвом навчального закладу або органами управління освітою, проводяться під час запланованого вчителем тематичного оцінювання. У таких випадках вчитель позбавляється необхідності проводити повторне те­матичне оцінювання. Зміст зазначених робіт повинен містити навчальний матеріал з тем, які вже вивчено і з яких проведено або планується найближчим часом проведення тематичного оцінювання.

14.   Результати перевірки робочих зошитів враховуються при виставленні тематичного або семестрового балу (в залежності від специфіки предмета) лише з матема­тики, української мови та мов національних менший-Вимоги до перевірки зошитів регламентуються Міністерством освіти і науки України.

 

Виставлення тематичних балів до класного журналу

15.   2.3.1. Бали за обов'язкові поточні роботи виставляються до журналу в клітинки, що відповідають датам проведенні уроків. Якщо учень був відсутній на уроці, у цій клітин­ці ставиться «н» і через риску в тій же клітинці вистав­ляється бал після виконання цієї роботи. Наприклад:

 

 

 

16.   Бал за тематичне оцінювання виставляється до класно­го журналу в клітинку з надписом ТБ (без дати).

17.   Скорегований тематичний бал (СТБ) виставляється у наступну клітинку класного журналу (без дати).

18.   Скорегований тематичний бал не може бути нижчим за тематичний.

19.   Скорегований тематичний бал виставляється лише учням, які брали участь у повторному тематичному оцінюванні.

 

Семестровий бал

 

20.    Семестровий бал (СБ) виставляється учням на основі тематичних (ТБ) або скорегованих тематичних балів (СТБ).

21.   Семестрові роботи як окремі підсумкові роботи не про­водяться.

22.   Семестровий бал має бути наближеним до середнього арифметичного від суми скорегованих тематичних балів. При цьому мають враховуватися динаміка особистих навчальних досягнень учня з предмета та важливість теми (тривалість вивчення теми, склад­ність її змісту, ступінь узагальнення матеріалу тощо).

Наприклад:

 

Тематичні бали

Семестровий бал

1 тема

2 тема

3 тема

Варіанти виставлення балів

 

4

 

 

 

 

7

 

 

 

 

9

 

 

 

Якщо тема 3 найбільш важлива і ба­зується на змісті попередніх, тоді можна поставити 8

Якщо тема 2 найбільш важлива, тоді мож­на поставити 7

Якщо тема 1 найбільш важлива, тоді мож­на поставити 6

12

12

10

Якщо більш важливою є тема 3, тоді мож­на ставити 11

10

12

12

Якщо більш важливими є теми 2 або 3 тоді можна ставити 12

 

23.   Учні, які через поважні причини (хвороба, сімейні об­ставини, участь у змаганнях та інше) не мали змоги корегувати тематичні бали, мають право корегувати се­местровий. У таких випадках учні, батьки (особи, які їх замінюють) звертаються до директора із заявою на про­ведення повторного оцінювання, в якій пояснюють при­чину проведення повторного семестрового оцінювання.

24.   Зміст матеріалу, що виноситься на повторне семестрове оцінювання, повинен охоплювати зміст тем, що вивча­лися протягом семестру.

25.   Повторне семестрове оцінювання проводиться протя­гом 10 днів після виставлення семестрового балу. За рішенням директора загальноосвітнього навчального закладу в деяких випадках термін повторного семест­рового оцінювання може бути подовжено.

26.   Скорегований семестровий бал виставляється лише тим учням, які його підвищували. Скорегований семестровий бал не може бути нижчим за семестровий.

 

Річний бал

 

27.   Річна робота як окрема робота не проводиться.

28.   Учні 5-8-х, 10-х класів мають право на підвищення річного балу з усіх предметів.

29.   Учні 9-х та 11(12)-х класів можуть підвищувати річні бали з предметів, які не виносяться на державну підсум­кову атестацію.

30.   Для організації повторного річного оцінювання за за­явою учнів або їх батьків (осіб, які їх замінюють), пода­ної протягом п'яти днів після виставлення річного балу, наказом директора створюється комісія для її прове­дення. До її складу входять директор загальноосвітньо­го навчального закладу, заступник директора, голови шкільних методичних об'єднань, вчителі з предметів повторного оцінювання.

31.   Члени комісії готують завдання, що погоджуються на засіданні шкільного методичного об'єднання і затверд­жуються директором (заступником директора) навчаль­ного закладу. Завдання мають охоплювати зміст усіх тем, що вивчалися протягом навчального року.

32.   За результатами повторного річного оцінювання оформ­люється протокол і виставляється скорегований річний бал (СРБ).

33.   Скорегований річний бал виставляється лише учням, які брали участь у повторному річному оцінюванні.

34.   Корегування результатів семестрового та (або) річного оцінювання не дає підстав для нагородження випускни­ка золотою чи срібною медалями.

 

·         У клітинках для річних, семестрових, атестаційних, підсумкових та відповідних скорегованих балів дати не ставляться.

Категория: Веденння документації | Добавил: ded01 | Теги: методика, Як правильно оформити сторінку у кл
Просмотров: 4777 | Загрузок: 538 | Комментарии: 1 | Рейтинг: 2.0/5
Всего комментариев: 1
1 Ann  
0
Допоможіть, будь-ласка! Чи мають ці інструкції офійну дату, підпис. Дуже принципове питання - не дозволяє наша адміністрація користуватися, і перераховує наші оцінки на калькуляторі, як звичайне середне арифметичне, проблема с н/8. Просто катастрофа.

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Пошук
Обов'язково відвідайте!
Якщо Ви небачите посилань - вимкніть антибанер або внесіть сайт у довірену зону!
Учительский портал

Міні-чат

© Мех Сергей Анатолиевич ; 2024
Создать бесплатный сайт с uCoz